Üdv, Vendég
Felhasználónév Jelszó: Emlékezz rám

opciós adásvételi szerződés 5 év után
(1 olvasó:) (1) Vendég
Gépjárműhitel problémakör

TÉMA: opciós adásvételi szerződés 5 év után

Válasz: opciós adásvételi szerződés 5 év után 1 éve, 6 hónapja #348

Akkor én szerencsés voltam,mert bár van még hátra négy évem,a kérésemre póstafordultával,kekeckedés nélkül küldte a Bank a törzskönyvet és a törlési nyilatkozatot is...

Válasz: opciós adásvételi szerződés 5 év után 1 éve, 6 hónapja #352

Kedves Barbara. Megtennéd, hogy elküldöd te is az Ezt a címet a spamrobotok ellen védjük. Engedélyezd a Javascript használatát, hogy megtekinthesd. e-mail címre adatok nélkül a levelet, amire neked megküldték a törzskönyvet? Itt melyik bankról van szó? Köszönöm előre is. Kata

válasz 1 éve, 6 hónapja #353

Kedves Katalin!Az opciós adásvételi szerződések fórumon találtam meg a levelet,Csiszár Bence hozzászólása alatt,ott megtalálod.../MKB-Euroleasing Bank/

Válasz: opciós adásvételi szerződés 5 év után 1 éve, 6 hónapja #354

Kedves Fedor Nikolett!

Szeretném megkérni, hogy nekem is küldje el e-mailben a bankkal történt levelezését. Van egy 2008-ban kötött autó hitelem, a törzskönyv kikérése lassan nekem is aktuálissá válik.
E-mail címem: Ezt a címet a spamrobotok ellen védjük. Engedélyezd a Javascript használatát, hogy megtekinthesd.
Segítségét előre is köszönöm.
Üdvözlettel:
Mátyás Éva

Válasz: opciós adásvételi szerződés 5 év után 1 éve, 6 hónapja #355

Kordik Timea beküldte:
Gratulálok! És azt lehet tudni, hogy végül minek köszönhető, hogy kiadták? Melyik érvedre nem tudtak mást reagálni?

az utolsó levélben erre hivatkoztam:

Birtoklás jogalap nélkül
Ptk. 193. § (1) Aki jogalap nélkül van a dolog birtokában, köteles a dolgot a birtoklásra jogosultnak kiadni.

A Ptk. 193-195. §-ai a birtokháborításnál szélesebb körre vonatkoznak, mert minden birtoklásra jogosult és minden jogalap nélküli birtokos viszonyát rendezik.
Jogalap nélkül van a dolog birtokában, akit a birtoklásra sem tulajdonjoga, sem egyéb - jogszabályon, vagy szerződésen alapuló jogcím - nem jogosít fel. A jogalap nélküli birtokos legalapvetőbb kötelessége az, hogy a dolgot adja ki a birtoklásra jogosultnak

Letét visszakérése
Ha a törzskönyv letétben van, úgy a Ptk. 466.§ (2) bekezdés alapján a letevő a letétet bármikor indoklás nélkül visszakövetelheti.

Birtokvédelem
Ptk. 188. § (1) Ha a birtokost birtokától jogalap nélkül megfosztják, vagy birtoklásában zavarják (tilos önhatalom), birtokvédelem illeti meg.

(2) A birtokost a birtokvédelem mindenkivel szemben megilleti, annak a kivételével, akitől a birtokot tilos önhatalommal szerezte meg.

Ha a jövőben szándékukban állna kivonni a gépkocsit a forgalomból, vagy ne adj Isten, elvinni, az illetékes jegyzőtől azonnal birtokvédelmet fogok kérni!

Tehát telefonhívásaik alkalmával hiába fenyegetnek a gépkocsi visszavételével, nem vihetik el az autót. A Ptk. 193.§ alapján ingóság kiadása iránt pert kell indítaniuk.

Vételi jog meghosszabbítása
A vételi jog meghosszabbítása a Ptk. 374.§ alapján semmis.

Válasz: opciós adásvételi szerződés 5 év után 1 éve, 6 hónapja #369

Szia! eltudnád küldeni nekem is a levelet!? Fontos lenne.. Előre is köszi!! Email: Ezt a címet a spamrobotok ellen védjük. Engedélyezd a Javascript használatát, hogy megtekinthesd.
Az oldal megjelenítéséhez szükséges idő: 0.22 másodperc

Facebook

Twitter

YouTube